PPC BOYA KİMYA SANAYİ VE TİC A.Ş. 2014 yılında Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde elektrostatik toz boya üretimi ve pazarlaması yapmak amacıyla kurulmuştur. 2018 yılında Kemalpaşa Bağyurdu’nda bulunan 6,000 m2’lik yeni tesisini satın almış, Ekim/2019’dan itibaren faaliyetlerini bu yerleşkede sürdürye başlamıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Türkiye’deki tek atık toz boya geri kazanımı lisansı alan PPC Boya orijinal ve geri kazanımdan elde edilmiş toz boyalar üretmektedir.

PPC BOYA, orijinal boyaları piyasada kabul gören diğer toz boyalarla benzer kalitede üretmektedir. Geri kazanımdan yapılan toz boyaları, orijinal reçine ve pigmentlerle destekleyerek, iç ve dış cepheye uyumlu,  değişik yüzey yapılarında, orijinal toz boyaların, kalite kontrol, test değerlerinde ve uygun maliyetle sunabilmektedir.

Üretilen toz boyaların renk ölçümünü, yapışma, akışkanlık, yoğunluk, darbe ve büküm testleri ile tanecik boyutlarının yoğunluklarını uluslararası standartlarda yapmaktayız. PPC BOYA genç, dinamik ve inovatif personel yapısı sayesinde üretim kapasitesini yüksek kalite ve ürün çeşitliliğiyle her geçen yıl arttırmaktadır. Türkiye genelinde 7 bölgede dağıtım ağı bulunan PPC BOYA, yüksek katma değerli ürünlerle müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.